יומן סטודנט אמריקאי בישראל

יום ראשון, פברואר 27, 2005

ריי

סוף סוף ראיתי את ריי אתמול. אין ספק שג'מי פוקס היה פשות נפלא בתפקידו, הוא שווה לרוברט דה-נירו ב"שור הזועם", ואני לא אומר דברים כאלה סתם. אלא, לפי דתי, זה היה סרט בינוני עם שחקן מצוין. קראתי את הביוגרפיה של ריי (שכולל קתא מגניב שבו הוא מספר על פגישתו עם בן-גוריון בסדה-בוקר וכמה ריי אהב אותו) והסרט לא מתמודד עם האופי הקשוח של ריי. הסרט מצטמצם את כל הטרגדיה של חייו לבעיה פסיכולוגית שריי התגבר עליו בסופו הסרט. כנראה שזה ניסיון לתת "סוף שמח" לסיפור ממש בלי סוף שמח. לריי היו חיים קשים עד סוף חייו. הסרט הזה היה יכול להיות את ה"שור הזועם" של סרטים מוסיקלים, אלא אין ליוציו את העומץ האמונותי להמשיך עד הסוף. בהחלט, המוסיקה היא פשוט חבל על הזמן; והמשחק גם ענק, אבל זה לא סרט גדול, וחבל, בגלל שמגיע לריי צ'רלס סרט שווה לכישרונותו.

אין תגובות:

פרטים עלי

התמונה שלי
Benjamin Kerstein is an Israeli-American writer, editor, and novelist.

Michael J. Totten, the prize-winning author of The Road to Fatima Gate, has called him "one of the finest American-Israeli authors of his generation."

Jay Nordlinger of the National Review has referred to his work as "some of the most intelligent, clearest, most honest writing I have read in a long time."

He lives in Tel Aviv.